O mně

Jmenuji se Šárka Červinková, Sairi používám jako umělecký pseudonym. Narodila jsem se a vyrostla v Praze, ale přes 10 let již žiji v Brně a jeho okolí.

Sairi

Rodiče a Praha mi byli bohatou kolébkou mnohých aktivit a dovedností. Věnovala jsem se od raného dětství výtvarné tvorbě všeho druhu a pohybovým aktivitám různých směrů. Tvorbě se průběžně věnuji dodnes. Více o tvorbě zde.

Po základní škole jsem nastoupila na Propagační vytvarnictví na Integrované škole Náhorní, kde jsem však zůstala pouze rok. Středoškolské vzdělání jsem plně absolvovala na Střední umělecko-průmyslové škole na Žižkověobor Design interiéru a nábytku. Maturovala jsem roku 2008.

Do Brna jsem odjela za vysokoškolským studiem. V roce 2015 jsem úspěšně ukončila studium na Fakultě architektury VUTobor Architektura a urbanismus. Během studia jsem se účastnila i pořádala odborné workshopy, soutěže a výstavy. Působila jsem ve Studentské obci Fakulty architektury (SOFA) na pozici PR+foundraising a grafika.

Profesí jsem architektka, která má oblibu v přírodním stavitelství, ekologických principech, funkcionalismu a urbanismu. Věnuji se také posvátné geometrii, tvorbě vizualizací a grafice. Mám ráda kvalitní design, dobré nápady a harmonické prostředí. Více o architektuře zde.

Poradcem a konzultantem Feng Shui jsem od konce roku 2016. V průběhu let 2013 - 2016 jsem absolvovala studium Feng-Shui pod vedením zkušeného lektora a architekta, Otakara Chocholy. Pod hlavičkou České školy Feng Shui (ČŠFS) jsem získala Certifikát odbornosti Profesionální úrovně. A pod hlavičkou ČŠFS a New York School of Feng Shui (lektor Roger Green) jsem získala na podzim roku 2016 Certifikát odbornosti Mezinárodní úrovně. Odbornost je stvrzena Pečetí absolventa. Více o Feng-shui zde.

V současné době jsem také maminka na RD, která se během volných chvil věnuje nadále své profesi a specializaci v oblasti Feng-Shui. Příležitostně tvořím, převážně s dětskou tématikou.

Jsem příznivec zdravého stravování. Vařím a peču bez mléka-vajec-lepkové mouky. Inspiruji se vědomým vařením, makrobiotikou, sezónní stravováním a stravou dle pěti elementů. Vedla jsem kurzy Zdravého ne-vaření. Ráda tvořím vlastní ‚intuitivní‘ recepty.

Mé oblíbené činnosti jsou: architektura, Feng Shui, design, grafika, umělecká tvorba, zdravá strava, alternativní medicína, péče o domácnost, rodina, tanec a běh, knihy a cestování.

Počítačové dovednosti: efektivně: Autodesk AutoCAD, GoogleSketchup (+V-ray), Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Illustrator, MS Office, základní znalost:  Archicad, Autodesk 3DS Max, MicroStation

Jazykové znalosti: Německý jazyk, Anglický jazyk 


Pracovní zkušenosti: současně s osobní praxi pracuji od dubna 2017 v brněnském ateliéru Monoblok (www.monoblok.cz), který se zabývá pestrou škálou projektů. Dřívější pracovní zkušenosti mám z ateliérů:  Fandament (www.fandament.eu), Tsunami s.r.o.(www.atsunami.cz), Atelier Ivo Chmelař  (www.ichmelar.cz),  

Dlouhodobě spolupracuji s: Ing. arch. Kamila Bajerová (Válková) (www.devagardens.eu), Ing. arch. Otakar Chochola (www.atelierchochola.cz)

Moje curriculum