Feng shui

Poradenství a konzultaceRozbor Feng Shui4 pilíře osuduSlovníček

Máte zájem o profesionální Feng Shui konzultaci?
Zajímá vás podrobný rozbor vašeho bydlení či pracoviště?
Potřebujete změnit směřování vašeho života? Trápí vás něco?
Díky Feng Shui naleznete kvalitní a dlouhotrvající proměnu.

Sairi

O Feng Shui

Feng- Shui je pojem, který se překládá jako Vítr a Voda. Vítr je v tomto pojetí nositelem změn v pohybu. Voda je kolébkou životní síly. Jejich spojení je uměním života.

Kořeny Feng Shui sahají do starověké Číny, kdy vznikaly první techniky, následující přirozené toky energie v přírodě. Feng Shui vychází z filozofie Tao. Reprezentuje vztah mezi člověkem, planetou Zemí a všeobjímajícím vesmírem. Zákony vesmíru jsou univerzáln, tudíž můžeme moudrost této staré techniky aplikovat kdekoli na světě.

Feng Shui je uměním harmonizace energií v prostoru tak, aby následovaly přírodní síly. Pokud energie v prostoru, který obýváme, či využíváme, plyne harmonicky, ovlivňuje tak i náš život, který plyne hladce.

Aplikace technik Feng Shui nám napomůže vyladit místa v bytě, domě či na pracovišti, kde například dochází ke stagnaci energie. Posílením pozitivních zón vzniknou místa, která nás nejen potěší, ale i tak zvaně dobijí. Výsledkem jsou změny, které se projeví zlepšením zdraví a psychiky, harmonizací vztahů v rodině, posílením partnerství, kariérním růstem i finanční prosperitou.

Na Feng Shui je úžasné, že jej lze aplikovat i v naší moderní době v domech a bytech jež mají k přírodě někdy velmi daleko a je stále prospěšné pro lidi, kteří se této moudrosti otevřou.Kde se Feng Shui využije?

Techniky Feng Shui lze aplikovat v malém i širokém měřítku. Principy se aplikují na obytné i užitné prostory, jako jsou byty, domy, zahrady, pracoviště,kanceláře a jiné typologické stavby. V mikro měřítku lze Feng Shui aplikovat na pracovním stole či v rámci jedné místnosti. V makro měřítku lze řešit urbární zásahy či soubory budov. Využití znalosti Feng Shui nám také napomůže při výběru vhodných míst pro výstavbu.

Znalosti Feng Shui se mohou propsat i do běžných dní, kdy budete volit oděv, stravu či druh aktivity.

Jak již bylo uvedeno výše, Feng Shui je východní filozofií a uměním, u kterého platí vesmírné zákony. Vůbec tedy nevadí aplikovat tuto moudrost na naše - české podmínky. Vždy se pracuje s konkrétním bytem nebo domem, v aktuálním místě a s přihlédnutím na dobu, ve které byl dům postaven.  Současně s otiskem jedinečnosti každého člověka v prostoru se vytváří unikátní propojení.


Já a Feng Shui

Feng Shui mě oslovilo již před více jak deseti lety. Tou dobou jsem byla na střední umělecké škole v Praze. Naplňovalo mne jak umění, tak i poznávání světa v energiích (v prostoru, masážích, ve vztazích). Navštěvovala jsem přednášky a semináře, četla knihy a setkávala se postupně s architekty, kteří realizovali projekty s aplikací metafyzických principů. Dávalo mi to smysl a fascinovalo mne to! Směřování na vysokou školu v oboru architektura se nabízelo. Avšak  lákala mě i akademie výtvarných umění.  Kostky osudu byly vrženy a vyčkávala jsem... Přijetí na Fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně jsem vnímala jako tu správnou cestu, a to z mnoha důvodů

 V magisterském studiu jsem započala studium v České škole Feng Shui. Psal se rok 2013 a pod vedením architekta Otakara Chocholy jsem začala pronikat do studnice moudrosti Feng Shui. Koncem vysokoškolského studia se uzavřel pomyslný kruh. Jakoby jsem stála  opět na začátku. Ve studium Feng Shui jsem však pokračovala a vzdělávám se stále. Na podzim roku 2016 jsem obdržela Mezinárodní certifikaci a Osvědčení absolvování semináře 4 pilíře osudu. Lektory mi byl Otakar Chochola (ČŠFS) a Roger Green (The The New York School of Feng Shui).

„Feng Shui mi prohloubilo cítění prostoru a rozšířilo metafyzické poznatky. S technickými znalostmi a uměleckým citem vnímám nyní architekturu jako ucelený smysl. Užívám si vrstevnatosti, mnoho-funkčnosti a nekončící moudrosti této pradávné nauky.“


Co nabízím

Můžete se na mne obrátit s radou, jak harmonizovat váš domov či pracoviště, tak abyste se tam cítili skvěle (nejen dobře:).  Mohu vám navrhnout a realizovat interiér dle zásad Feng Shui.  Poskytuji i osobní astrologii 4 pilíře osudu, kdy se odkryje vaše vnitřní dynamika, a tak vám mohu předat informace o vás, o vztazích, vašem zdraví a financích. Podrobnější popis níže:


Poradenství a konzultace

Rozbor Feng Shui

4 pilíře osudu


Certifikáty a osvědčení

V průběhu let 2014-2016 jsem absolvovala studium Feng Shui v České škole Feng Shui (http://www.fengshui-ceskaskola.cz/) pod vedením Ing.arch. Otakara Chocholy, s asistencí Ing. Davida Eyera.  Profesionální úrovně jsem dosáhla v květnu 2016. Znalosti na této úrovni obsahují:

Teorie poznání- kořeny a historie FS, základy filozofie Tao, základy čínské kosmologie, Škola tvaru, Práce s pěti prvky- Wu Xing, Technika Ba Gua, Technika Ba Zhai, Letící hvězda obydlí a Letící hvězda roku, Ming Kwa, Věštba podle I Tingu, Výklad zlatého řezu, Baubiologie a parametry zdravého bydlení, Roční aktivace, Základní a velké časové cykly, Teorie barev, Léčebné prostředky, Základní znalost stravy dle pěti prvků, Základní techniky kompasu Lo Pan, Základní techniky pro návrh zahrad.

Následně jsem pokračovala ve studiu Mezinárodní úrovně pod vedením Rogera Greena (http://www.fengshuiseminars.com/) pod hlavičkou The The New York School of Feng Shui. Studium obsahovalo: znalosti speciálních technik Feng Shui, Strava dlouhověkosti, Feng Shui business, aplikace FS pro jižní polokouli a další. Hlavní součástí mezinárodní certifikace je znalost čínské astrologie 4 pilíře osudu. Osvědčení jsem získala na podzim roku 2016. 

 

Pečeť absolventa

Na počátku roku 2017 jsem obdržela Pečeť absolventa, která zaručuje kvalitní znalost v oboru FengShui v profesionální úrovni a znalost  4 pilíře osudu. Jedná se o Pečeť absolventa 4. úrovně České školy Feng Shui (včetně mezinárodní certifikace pod školou Rogera Greena The New York School of Feng Shui). Tato pečeť je jak zárukou kvality, tak je i stmelujícím prvkem mezi žákem školy, školou a učitelem-mistrem.Reference

"Spolupráce se Šárkou byla výborná. Zpracovávala nám Feng Shui rozbor bytu, kde jsme již nějakou dobu bydleli a chtěli jsme jej v rámci dalšího zařizování zútulnit a poradit s výběrem barev a doplňků. Šárka k našemu přání přistoupila velmi zodpovědně, několikrát jsme se sešli, vyptala se na naše požadavky a preference. Výsledná analýza přinesla spoustu zajímavých doporučení a nápadů, které nyní postupně realizujeme. Všechno nám bylo krásně vysvětleno, takže se v doporučeních, která jsou zpracována na několika úrovních, se i po měsících dobře orientujeme. A tímto Šárce děkujeme za milý, přátelský přístup i profesionalitu."

Manželé Králíčkovi, Brno


"Když jsme si s manželem Františkem objednali  u Šárky Feng Shui rozbor našeho domu, tak naše povědomí o tomto tradičním čínském učení  nebylo nijak hluboké. A tak jsme byli velice překvapeni hloubkou a rozsahem tohoto rozboru.  Feng Shui rozbor nám ukázal nejen cestu, jak náš dům přestavět, ale i jak si jej zabydlet a jak v něm žít. Je to běh na dlouhou trať, protože si zatím všechny změny realizujeme sami, ale máme vizi a cíl a postupnými krůčky se naše bydlení mění v útulný a harmonický domov."

Manželé Pokorní, Židlochovice